Poświęcenie tablicy pamięci ojca Józefa Andrasza spowiednika św. siostry Faustyny.

W święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego, 14 września AD 2022 czciciele Bożego miłosierdzia z Sądecczyzny upamiętniał jednego z apostołów Bożego miłosierdzia.

Jezuita, ojciec Józef Andrasz SJ, znany jako jeden ze spowiedników św siostry Faustyny, pochodził z Sądecczyzny. Od dłuższego czasu jego rodacy szerzą prywatny kult tego świątobliwego kapłana.
Powstały modlitwy o jego beatyfikację i wyproszenie łask za jego wstawiennictwem ( imprimatur).

Ojciec Andrasz wielokrotnie przebywał w Krynicy- Zdroju. Od zimy 1944 roku do jesieni 1945 po piątej operacji przebywał na rekonwalescencji w Domu św Elżbiety. Służył kapelanią siostrom Elżbietankom.
Z inicjatywy czcicieli Bożego miłosierdzia z terenów Sądecczyzny, powstała tablica upamiętniająca o. Andrasza który w pierwszej połowie XX wieku przemierzał szlaki turystyczne wokół Krynicy- Zdrój.
Z kościoła zdrojowego, jak co roku, wyruszy procesja w święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego na górę krzyżową.

O godzinie 16:00 będzie tam celebrowana Msza święta w intencji beatyfikacji o. Andrasza. Mszy świętej będzie przewodniczył i słowo wygłosi o. Mariusz Balcerak SJ. Po mszy świętej zostanie odsłonięta i pobłogosławiona tablica poświęcona pamięci ojca Andrasza.
Poświęcenia dokona proboszcz z Parafii ,, zdrojowej,, ks Pralat Andrzej Liszka .

Góra krzyżowa jest miejscem historycznym. W jej obrębie pochowani są konfederaci Barscy. Krzyż zainstalowany został jako wotum za uratowanie uzdrowiska przed zakusami likwidacji przez Austriaków.