"Andraszówka"

W starym i niezupełnie wykorzystanym budynku Parafii Wielogłowy, nazywanym przez nas ,,Andraszówką”, dostrzegliśmy szansę stworzenia oazy przyjaznej Parafianom.
Sprawdź, co się tu dzieje

po co nam „andraszówka”

Miejsce, w którym możesz poczuć się jak w DOMU

Mówi się, że Kościół to Dom Boży, ale coraz częściej zdarza się, że kościół jest ostatnim miejscem, w którym możemy poczuć się „jak w domu”. Chcemy by w Wielogłowach było inaczej. By parafia nie była jednostką organizacyjną, ale rodziną – WSPÓLNOTĄ, którą łączą wspólne pasje, troski, cele, działania. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy od stworzenia przestrzeni sprzyjającej zawiązywaniu podobnych relacji. Zapraszamy Was do „Andraszówki” – na kawę, pogaduchy, warsztaty, treningi, inne wydarzenia, charytatywne akcje i spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. 

Andraszowa Góra

W Piśmie Świętym często czytamy, że kiedy Pan Bóg chce objawić coś wielkiego – jako miejsce akcji wybiera górę. Wierzymy, że nie inaczej jest w przypadku fundacji „Andrasz” smile Oprócz „Andraszówki” na naszym wielogłowskim wzgórzu jest sporo do odwiedzania i podziwiania. Z okna roztacza się miły widoczek na Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, lepszego sąsiada nie można sobie było wymarzyć. A ponad nami? Jeszcze kilka architektonicznych cudeniek: zabytkowy Kościół pw. Wniebowzięcia NMP z 1318 roku, modrzewiowy Dwór w Wielogłowach z XVII wieku, a jeszcze wyżej królestwo lokalnego zgromadzenia Karmelitanek od Dzieciątka Jezus. 

Velo Dunajec
Velo Dunajec Wielogłowy

PRZYSTAŃ DLA CIAŁA I DUCHA

Miejsce Obsługi Rowerów na trasie Velo Dunajec

Ta najpiękniejsza trasa rowerowa w Małopolsce przecina 7 pasm górskich, objeżdża 3 duże jeziora i zagląda pod bramy 7 zamków. Na południu łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr, od Starego Sącza do Ostrowa ma wspólny przebieg z EuroVelo11 (VeloNatura) a w Wietrzychowicach, miejscu gdzie Dunajec wpada do Wisły spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową.

Miejsca Obsługi Rowerów to punkty postojowe, przy których można odpocząć, schronić się przed deszczem lub wiatrem, skorzystać z sezonowych przenośnych toalet a także dokonać drobnych napraw rowerowych przy pomocy stacjonarnych zestawów z narzędziami.

Lista MOR na VeloDunajec: Poronin, Szaflary, Nowy Targ, Harklowa, Sromowce Niżne, Krościenko nad Dunajcem, Tylmanowa, Jazowsko, Nowy Sącz, Zakliczyn, Glów – niebawem do tego zacnego grona dołączą Wielogłowy, gdzie oprócz MOR planujemy równie MPR, a więc zagospodarowanie przestrzeni jako Miejsce Przyjazne Rowerzystom. Turystom przecinającym Velo Dunajec będziemy chcieli zaproponować noclegi w „Andraszówce”. Każdy odwiedzający otrzyma folder z lokalnymi atrakcjami – by promować to co „nasze” i wspierać wielogłowskich mikro przedsiębiorców.