książki w bibliotece

Co?

  1. W wyremontowanej salce starej plebanii parafii Wielogłowy, nazywanej przez nas „Andraszówką”, można się posilić lekturą dla ducha. Promujemy czytelnictwo, które rozwija wnętrze człowieka.
  2. W tym samym miejscu można posilić się pyszną kawą i podyskutować na tematy wszelakie.
  3. Będziemy też promować dobre kino i spotkania przy większym ekranie.
  4. Organizować wykłady, warsztaty, konferencje, slajdowiska z inspirującymi osobami ze świata – tego bliższego i całkiem dalekiego.
  5. Pod hasłem „kultura” rozumiemy również bliskie nam dziedzictwo architektoniczne, czyli wspaniałe zabytki w sąsiedztwie naszej siedziby, które zobowiązujemy się promować na wszelkie możliwe sposoby: Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi PannyDwór w WielogłowachDwór w Dąbrowej.
  6. Będziemy organizować również łączące pokolenia i środowiska edukacyjne wycieczki na ciekawe wydarzenia oraz w interesującym kierunku – by poznawać kultury, z którymi nie jesteśmy na co dzień.
  7. Nie zabraknie również muzyki i innych artystycznych przedsięwzięć, do których angażować będziemy naszą wspaniałą społeczność.

Z kim?

Zaprosimy do współpracy niezwykle interesujących ludzi: pisarzy, podróżników, specjalistów rozmaitych dziedzin. W myśl zasady z „Dzienniczka” siostry Faustyny Kowalskiej:

O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna do siebie. Szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary

[Dz 62]

By poznawać świat, który jest pełen DOBRYCH inspiracji.

Dla kogo?

Dla Was! Wszystko co robimy, organizujemy po to, by połączyć ze sobą ludzi będących tak blisko siebie (sąsiadów, rodziny), a jednocześnie tak oddalonych od siebie. Bo prawdziwa radość jest wtedy, gdy dzielimy ją z drugim człowiekiem.

W jaki sposób?

Poprzez książki, kino, dyskusję, wykłady, warsztaty, konferencje, slajdowiska, spotkania tematyczne, wydarzenia artystyczne, rozmaite wyjazdy oraz promocję lokalnego dziedzictwa kulturalnego.

Gdzie?

Oczywiście w Andraszówce! Sprawdź, czym jest Andraszówka TUTAJ i poznaj naszą dokładną lokalizację TUTAJ.

Kiedy?

Informacje o aktualnie planowanych akcjach znajdziesz w zakładce “wydarzenia” lub na naszym fanpage. Jeśli nie znalazłeś nic interesującego – zadzwoń, napisz, razem możemy zdziałać cuda.

Po co?

Bo kultura uwrażliwia. A wrażliwe serce potrafi kochać BARDZIEJ. Można powiedzieć, że pomnażanie miłości jest jednym z naszych nadrzędnych celów statutowych, choć nieco inaczej ujęliśmy to w dokumentach wink