Misja Andrasza

Ojciec Józef Andrasz SJ świętym dobrze radził. Na przykład świętej Faustynie Kowalskiej oraz błogosławionej Anieli Salawie. My też postanowiliśmy się go poradzić. I wiecie co usłyszeliśmy? Że Andrasz łączy ludzi. I tym ŁĄCZENIEM postanowiliśmy się zająć.
sprawdź ofertęWspieraj

Nasza misja & Wizja

W poszukiwaniu prawdziwego szczęścia

Mamy dzisiaj tyle możliwości. Zwłaszcza w zakresie technologii, możemy w kilka sekund połączyć się z drugą stroną globu, korzystamy z setek aplikacji, które skracają niegdyś tak czasochłonne wysiłki, w dobie konsumpcjonizmu musimy troszczyć się, by ograniczać, odmawiać sobie, podczas gdy wszystkiego mamy ZA DUŻO. A jednak… statystyki pokazują, że nie jesteśmy przez ten stan rzeczy szczęśliwsi. Rośnie liczba samobójstw, rozwodów, społeczne kompetencje często zatrzymują się na komunikatorach typu What’s App. Ponieważ to upośledzenie relacji międzyludzkich do niczego dobrego nie prowadzi, postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, która pomoże nam się spotkać przy dobrych inicjatywach.

Nasza historia

Nasza wspólnota jest owocem trzyletnich parafialnych czuwań organizowanych w wigilię zesłania Ducha Świętego oraz modlitwy osób, które od wielu lat prosiły o wypełnienie woli Bożej wobec naszej parafii. Podczas porannej Mszy Świętej odprawianej w naszym parafialnym kościele, idąc za wewnętrznym głosem, że daleko szukamy naszych inspiracji, a na miejscu mamy wielkiego człowieka, po raz pierwszy pojawiła się mocna myśl i wewnętrzne przynaglenie, aby poznać bliżej osobę dotąd mało znanego nam ojca Józefa Andrasza. Wszak ojciec Andrasz, który był przewodnikiem duchowym siostry Faustyny, został ochrzczony właśnie w parafii Wielogłowy, a urodził się w sąsiednim Wielopolu. Po przeczytaniu książki ,,Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych” i przewertowaniu wielu innych publikacji oraz głębszym poznaniu historii życia tego wielkiego i pokornego kapłana, zostaliśmy zainspirowani do odpowiedzi na Jego wezwanie, jakim jest Apostolstwo Miłosierdzia Bożego. Jako wspólnota chcemy prosić o Boże miłosierdzie, które Bóg – jak powiedział siostrze Faustynie – chce nam hojnie ofiarować, a w zamian oczekuje jedynie postawy całkowitego zaufania.

W dniach 4-7 października 1934 roku Ojciec Andrasz dokonał kanonicznego zaprowadzenia Apostolstwa Modlitwy w Wielogłowach. Uroczystość miała dla niego wyjątkowe znaczenie, ponieważ, jak zaznaczył kronikarz wydarzenia: „pomimo nawału zajęć chętnie podejmuje się tej pracy, bo przez nią pragnie upamiętnić ważną chwilę w swoim życiu, a może odwdzięczyć się tej parafii za chrzest św., który w tym kościółku otrzymał; przybył przeto (…) jako parafianin, a więc swój do swoich (…) odczuwało się, że chce tej parafii oddać swe serce, ale w zamian chce serce słuchaczy zdobyć dla Serca Jezusowego.”

– „Posłaniec Serca Jezusowego” 1935, nr 2, s.70, [cytat za: Bogdańska S., „Ojciec Józef Andrasz SJ. Spowiednik świętych”, Kraków 2020.]

Nasze powołanie

Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny :  Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. W ten sposób dusza wysławia i oddaje cześć miłosierdziu Mojemu (Dz. 742).

Czyn

Chcemy dostrzegać ludzi potrzebujących pomocy duchowej i materialnej oraz spieszyć im z pomocą.

Słowo

Pragniemy głosić prawdę o Miłosierdziu Bożym korzystając z Ewangelii i Dzienniczka siostry Faustyny.

Modlitwa

Najbliższe nam formy modlitwy: Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Ojca Józefa Andrasza, Modlitwa za kapłanów, Modlitwa za konających, nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.