zboże

Co? 

Lada chwila w „Andraszówce” wystartujemy z punktem wsparcia psychologicznego, w którym każdy, kto znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej, będzie mógł skorzystać z poufnej i profesjonalnej pomocy. Ale pomoc w problemach to jedno – na drugim biegunie jest profilaktyka zagrożeń – zwłaszcza w kontekście relacji rodziców i ich dorastających dzieci. Dlatego w planach mamy między innymi poprowadzenie programu „Szkoła dla rodziców” wspierającego budowanie zdrowych więzi pomiędzy pokoleniami.

Z kim?

Do naszej kadry zaprosimy specjalistów, wykwalifikowanych psychologów i trenerów.

Dla kogo?

Z psychologicznego wsparcia będzie mogła skorzystać każda chętna, będąca w potrzebie osoba.

W jaki sposób?

Podczas spotkań z profesjonalnym psychologiem w układzie jeden do jednego oraz poprzez cykliczne warsztaty w grupach, prowadzone przez trenerów rozwoju.

Gdzie?

Oczywiście w Andraszówce! Sprawdź, czym jest Andraszówka TUTAJ i poznaj naszą dokładną lokalizację TUTAJ.

Kiedy?

W najbliższej przyszłości określimy harmonogram pracy punktu wsparcia psychologicznego oraz terminy warsztatów.

Po co?

Chcemy przełamać stereotyp, że człowiek musi być niezależny i radzić sobie w każdej sytuacji. Kiedy mamy problem z zębem, normalną praktyką jest wizyta u dentysty, kiedy nasze dziecko niewyraźnie mówi, wysyłamy je do logopedy, a kiedy nie możemy sobie poradzić z obciążeniami psychicznymi – niestety bardzo rzadko korzystamy z pomocy psychologicznej, zbyt długo przekonując się błędnie, że: „jakoś to będzie”. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom wzrośnie w naszej parafii świadomość na temat niekwestionowanych zalet wynikających z profesjonalnej pomocy psychologicznej.